Nasze sprawy


Sąd podwyższa kwotę odszkodowania powypadkowego - Kraków

Niepozorna stłuczka stała się źródłem wielu cierpień dla młodego i zdrowego mężczyzny. Wielu lekarzy nie potrafiło zdiagnozować przyczyny niepokojących objawów zdrowotnych. Okazało się, że to efekt stłuczki.

Wypadek drogowy w Krakowie

Mężczyzna jechał jako pasażer w samochodzie osobowym, kto w tył samochodu uderzył duży samochód dostawczy. Uderzenie nie było bardzo silne i w pierwszej chwili wydawało się, że nie będzie konieczna nawet wizyta o lekarza. Sprawca został ukarany mandatem a poszkodowany wrócił do domu. Nazajutrz zaczął odczuwać bóle w okolicach kręgosłupa. Poszedł do lekarza, który po wykonaniu badań zdiagnozował skręcenie odcinka szyjnego. Mężczyzna skorzystał z 10-dniowego zwolnienia lekarskiego postanowił wrócić do pracy. W tym czasie stan jego się nie poprawiał. Bóle były coraz silniejsze. Po dwóch tygodniach po powrocie do pracy mężczyzna zasłabł na stanowisku pracy – po tym incydencie ortopeda zalecił noszenie kołnierza ortopedycznego. Bóle jednak były coraz silniejsze, do niepokojących objawów doszło jeszcze drżenie całego ciała. W końcu poszkodowany trafił do lekarza, który zdiagnozował chorobę jako efekt „smagnięcia biczem”.

Nietypowe objawy i odszkodowanie dla poszkodowanego z Krakowa

Jest to rzadkie schorzenie, które pojawia się po kilku lub kilkunastu dniach od gwałtownego przechylenia głowy – a do takiego doszło podczas stłuczki. Mężczyzna przeszedł 2 operacje, po których drżenia ciała ustało. Poszkodowany rozpoczął ubieganie się o odszkodowanie. O pomoc poprosił kancelarię Mediator. W postępowaniu polubownym ubezpieczyciel wypłacił 9000 złotych tytułem zadośćuczynienia. Ubezpieczyciel upierał się,że stan zdrowia poszkodowanego nie ma związku z wypadkiem. Sprawa trafiła do sądu. Tam, na podstawie opinii biegłych sądowych wydał wyrok i nakazał ubezpieczycielowi zapłatę na rzecz poszkodowanego dodatkowych 91000 złotych oraz renty miesięcznej w kwocie 1400 złotych.

 
Zgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


 

Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższa kwota ODSZKODOWANIA"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej