Aktualności


Kraków. Starsza kobieta potrącona na przejściu i odszkodowanie

16.02.2017

W wyniku nieuwagi kierowcy, starsza, ponad 80-letnia kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych. Pomimo dość sędziwego wieku, poszkodowana przed wypadkiem cieszyła się dobrym zdrowiem. Obrażenia które odniosła spowodowały, że nigdy już nie wróciła do dawnej sprawności. Z pomocą rodziny oraz kancelarii Mediator poszkodowana otrzymała zadośćuczynienie oraz odszkodowanie.

Okoliczności wypadku drogowego w Krakowie

Kobieta chętnie zajmowała się kucharzeniem dla całej rodziny. Dwa razy w tygodniu wybierała się na pobliski bazar aby zrobić zakupy. Przechodząc przez jezdnię doszło do wypadku. Nieostrożny kierowca nie zauważył przechodnia i potrącił przechodzącą kobietę. Karetka pogotowia zjawiła się bardzo szybko, a poszkodowaną w ciężkim stanie zawieziono do szpitala. Obrażenia były bardzo rozległe. Poszkodowana doznała wielorakich złamań, niewydolności oddechowej oraz urazu wielonarządowego. W szpitalu spędziła kilka tygodni. Po powrocie do domu wymagała opieki ze strony bliskich niemal w każdym aspekcie; ubierania, przygotowywania posiłków i codziennej toalety. Nie było mowy o tym, aby – jak to miało miejsce wcześniej – kobieta zajmowała się swoją rodziną. To bardzo negatywnie wpłynęło na psychikę starszej, ale bardzo aktywnej przed wypadkiem poszkodowanej.

Odszkodowanie dla mieszkanki Krakowa za wypadek komunikacyjny

Dzieci i wnukowie kobiety byli wstrząśnięci rozmiarami obrażeń i cierpieniem ukochanej osoby. Po pół roku od wypadku, rodzina uznała, że kobieta powinna ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC nieodpowiedzialnego kierowcy, który doprowadził do wypadku. Sprawę powierzyli lokalnemu oddziałowi kancelarii Mediator. Pełną kwotę odszkodowania udało się uzyskać w dwóch etapach. Pierwszą decyzją udało się uzyskać jedynie 5000 złotych. Dopiero ma napisaniu odwołania, ubezpieczyciel przyznał dodatkowo 35000 złotych. W sumie poszkodowana w wypadku kobieta otrzymała 40000 złotych tytułem wszystkich roszczeń.
 


Wróć na listę aktualnościZgłoś swoją
szkodę!
Przejdź do formularza

Dlaczego warto

z nami współpracować?


 

Nasza zasada skuteczności: "Im lepiej przygotowana dokumentacja, tym wyższa kwota ODSZKODOWANIA"

Obsługujemy poszkodowanych zgodnie z ideą: Kompleksowo i profesjonalnie - a przede wszystkim SKUTECZNIE”

Czytaj dalej

Jesteśmy wiarygodni
Mediator
to zespół doświadczonych specjalistów oraz pewność uczciwej współpracy.
Dowiedz się więcej